Opowiedz mi bajkę
powrót do forum 1 sezonu

Lekkie rozczarowanie

ocenił(a) serial na 5

Jestem po sezonie pierwszym i niestety muszę przyznać, że się rozczarowałam. Spodziewałam się, że serial będzie bardziej powiązany z baśniami, a tutaj na dobrą sprawę historie toczyłyby się własnym rytmem nawet bez mrugnięć do widza w postaci świńskich masek czy czerwonej kurtki. Fabuła nic by na tym nie straciła. Ale okej, mieliśmy sporo subtelniejszych nawiązań do trzech baśni, takich mrugnięć do widza, i nawet bym to kupiła, gdyby nie błędy logiczne i rażące luki fabularne.

Co najbardziej mnie irytowało:
- W tym serialu co chwilę ktoś wchodzi do cudzego domu, jakby zamki nie istniały. Rozumiem, że jedna postać czy dwie mogłyby potrafić się włamać, ale tutaj jest w stanie to zrobić właściwie każdy.
- Schemat postronna postać okazuje się być zła/podstawiona. Początkowy zabieg, jak w przypadku gdy po rodzeństwo przychodzą policjanci, którzy okazują się być na usługach gangu, był całkiem zaskakujący. Potem jednak powtarzał się już za często, by to robiło wrażenie.
- Hannah, która mimo tego że nie potrzebuje desperacko pieniędzy(no nie wiem, dzieci jej przymierają głodem itp) zabiera szemrane pieniądze. I potem zaskoczenie, że ich ścigają, a oni znajdują się w niebezpieczeństwie. Cała postać Hannah działała mi na nerwy.
- Nieśmiertelny i wszechwiedzący Nick. On zawsze potrafi przewidzieć, co zaraz zrobią postacie, zawsze z wszystkiego się wywinie. Żałuję, że nie dostaliśmy więcej informacji o jego przeszłości, jak stał się taki, jaki był.

Serial nie jest tragiczny, po kilku odcinkach można się wciągnąć, ma parę smaczków, ale niestety wiele mu brakuje. Drugi sezon sobie odpuszczam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones