PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704333}

Iron Fist

6,2 26 965
ocen
6,2 10 1 26965
5,7 3
oceny krytyków
Iron Fist
powrót do forum serialu Iron Fist

Zapraszam do wrzucania newsów, ciekawostek i dyskutowania :)

ocenił(a) serial na 7
raptor59

http://moviepilot.com/posts/2015/08/11/daredevil-season-2-elektra-hints-and-iron -fist-crossovers-3460949?lt_source=external,manual
Byc moze zoabczymy iron fista w 2 sezonie DD , chociaz mysle ze bedzie tylko wstatwka o nim.

ocenił(a) serial na 7
raptor59

moviepilot.com/posts/2015/08/11/daredevil-season-2-elektra-hints-and-iron-fist-c rossovers-3460949?lt_source=external,manual
Byc moze zoabczymy iron fista w 2 sezonie DD , chociaz mysle ze bedzie tylko wstatwka o nim.

raptor59

POTWIERDZONE:

Entertainment Weekly has confirmed that Finn Jones (Game of Thrones) will be playing Danny Rand/Iron Fist!

użytkownik usunięty
Smaug_

Poważnie? Facet z oper mydlanych bez pojęcia na temat sztuk walki, bez wyglądu ma zagrać Mistrza Sztuk Walki. To ma być komedia czy serial Fantastyczny?

ocenił(a) serial na 8

W zasadzie w GoT Jones grał rycerza. Co do sztuk walki ... Czy np. w serialu Arrow tacy aktorzy jak Stephen Amel albo Colton Haynes naprawdę walczyli na planie ? Przecież mieli dublerów do tych scen. I tak samo pewnie będzie z Finnem. A jego gra aktorska nie jest zła. Oprócz GoT oglądałem też The Last Showing z jego udziałem. W obu wyszedł świetnie i pozostawił dobre wrażenie. SPOILER Zarówno w serialu jak i filmie postać, którą odgrywa umiera. Za każdym razem było mi go szkoda. Mimo kontrowersyjnej roli w GoT, jaką był Loras Tyrell żal mi było tej postaci, umarł w głupi sposób ze swoją rodziną. KONIEC SPOILERA

359

Nie porównywalbym Arrowa do seriali Netflixa ;). Również choreografii walk. W daredevilu chyba większość była wycwiczona przez aktora. Sceny walki wyglądały tam tak czy inaczej niesamowicie, wiec mam nadzieje ze w serialu o Iron Fiscie będą jeszcze lepsze.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8

Mi chodzi tylko o to, że aktor moim zdaniem sprawdził się w rolach, w których go widziałem. Być może z tą też sobie poradzi. Zaś co do dublerów - w pierwszych sezonach Arrowa prawie w ogóle nie dało się ich odczuć, wcale w zasadzie. Tak więc jeśli zrobią to dobrze w Iron Fist też może nie będzie to odczuwalne. Jest też możliwość, że Finn poradzi sobie bez dublera. A skoro premiera serialu za parę miesięcy prawdopodobne, to gdyby aktor okazałby się klapą po prostu by z niego zrezygnowali. Skoro tak się nie stało pewnie jest OK.

użytkownik usunięty
359

Pierd*lisz jak potłuczony...Poczytaj nieco o postaci Iron Fista, kim był Daniel Rand co potrafił, i choćby Finn przygotowywał się do tej roli 5 lat to jedyne co zrobi bez dublera to kupa w toy toyu. I na chu*a pakować kasę w dublerów, tylko dlatego że jakiś poj*b stwierdził, że pedał z Gry o Tron się sprzeda. Ja rzygam już dublerami, chcę zobaczyć serial, w którym aktor będzie dobrany do postaci i dorówna jej choćby w 70 %. A co do klapy. Ty masz jakieś pojęcie o tym co mówisz? Gdyby każdy producent, reżyser czy ktoś tam szedł tym tokiem rozumowania, to żaden serial czy film nie okazałby się klapą. Oni wybrali pedała ale to widzowie ocenią czy serial będzie klapą a nie oni. Dla nich może być ok, a dla mądrych fanów postaci będzie tak jak myślę że będzie.

ocenił(a) serial na 5

Mam nadzieję, że ten serial nie będzie takim gniotem jak JJ, czy Luke Cage, tylko bardziej utrzyma poziom Daredebila, ale przeraża mnie wybór aktora.. Nawet jeśli będzie wstanie dobrze zagrać, to i tak po Grze o Tron będę co chwila się obawiał, że w tym serialu się zacznie wypinać przed każdym, kto się pojawi :D

Nie rozumiem za bardzo, co ci nie pasuje w jego wyglądzie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Po co mam zagladac na strony poświęcone tej postaci, skoro czytałem komiksy. Gwarantuje ci że znam ja pewnie lepiej niż ty, jeśli twoja wiedza ogranicza się do wikipedii...

użytkownik usunięty
DarVin_edrQ

Na twoim miejscu bym się tak tym nie chwalił, bo twoja logika a w zasadzie jej brak zupełnie przeczy temu co piszesz. Moja propozycja żebyś zajrzał na strony raczej miała na celu doradzenie byś chociaż odrobinę podstawowej wiedzy wychwycił. Jak widzę pomyliłem się, bo albo czytając komiksy jesteś aż tak tępy, że nie widzisz tego absurdu w zatrudnieniu tego cwela, albo jesteś jednym z tych pajaców, którzy uważają, ze jak rzucą hasłem "Czytałem komiksy/książkę itp" to od razu zaczną być postrzegani jako wielcy znawcy tematu. Obstawałbym przy tym drugim, ale to również nie dodaje Ci inteligencji, bo sypiąc takim hasłem, nie masz pewności na jaki grunt wpadnie. A jeżeli już chodzi o strony internetowe, to wierz mi lub nie jest ich znacznie więcej niż wikipedia, ale skoro twoja wiedza ogranicza się jedynie do istnienia wikipedii to już nie moje zmartwienie. Ja wiem na czym opieram swoją wiedzę. i akurat jestem fanem Iron Fista. Ta rozmowa nie ma sensu, bo zakończy się ona zwykłym trollowaniem. Ja już wiem z kim mam do czynienia, a Ty sobie wysnuwaj swoje teorie. Jedno jest pewne mam gdzieś twoje gwarancje, możesz sobie ją wydrukować zwinąć w rulonik i wsadzić sobie w dupę czyli tam gdzie jej miejsce.

Wooooow. Twoja argumentacja ogranicza się do "nie masz racji, i jesteś głupi, bo nie podoba ci się to co mi i się ze mną nie zgadzasz, a moja opinia jest jedyna słuszna"... Jedyny powód dla którego nie pasuje ci ten casting jest taki że Nie przepadasz za Finnem Jonesem. Masz straszny Bul Dupy o nic... Być

A... I wytłumacz mi jakie ja wymyślam teorie? Autentycznie nie mam pojęcia o czym ty w tamtym komentarzu pisales ;_;. Przepraszam bardzo bardzo ze nie oceniam aktora która ma grac Dannego Randa, prawie pół roku przed premierą serialu, i ze swoją wiedzę na temat postaci KOMIKSOWEJ opieram na KOMIKSACH. A na czym ty opierasz swoją wiedzę hmm?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Nie podalem żadnego argumentu ze nadaje się idealnie to tej roli, bo nie staram się udowodnić że to jest świetny wybór aktora, tylko piszę że mi on nie przeszkadza. Grał w bardzo dobrze ocenianym serialu (sam "gry o tron" nie trawię), i miał dobrze oceniana rolę. Ma całkiem normalna postawę, a z krótkimi włosami i zarostem (tak wyglądać będzie w serialu) zmienia się mocno jego "uroda" i wygląda inaczej niż w "Grze o Tron", Wygląda jak przeciętny blondyn-amerykanin. Poczekaj do serialu, potem oceniaj, ja tak zrobię. A jeśli chodzi o sztuki walki, tyle samo pojęcia co on miał Charlie Cox, Ben Affleck czy Chriss Evans, a popayrz na scenę w korytarzu z DD, Scenę w magazynie z BvS czy walkę na ulicy z Winter Soldierem w Kapitanie Ameryce... To wszystko to choreografia, kroki których można się nauczyć w kilka godzin. Amell z Arrowa natomiast bawił się w wrestling (wiem ze to tez jest "aktorstwo" ale mimo wszystko improwizowane, i tam trzeba mieć jakieś pojęcie o sztukach walki) a sceny z tego serialu to jakaś porażka w większości... Co do samego komiksowego Dannego, nie jest wcale niepokonanym mistrzem sztuk walki. Jest mnóstwo postaci które spokojnie dały by mu rade ( między innymi black Panther, Karnak, wszystkie "immortal weapons", i oczywiście Shang-chi). Budzi szacunek? Wiesz, generalnie każdy bohater, powinien budzić szacunek. Dannemu nigdy na tym specjalnie nie zależało, a większość bohaterów postrzega go raczej jako Lekkoducha którym Danny jest. Jest porywczy i trochę lekkomyślny, wesoły, rozgadany, i bywa irytujacy ( w oczach innych bohaterów. Jak to powiedziała Jessica i Luke "Wole milczącego Dannego od Gadatliwego Dannego, zresztą wszyscy wolą". ) poważny się robi kiedy chodzi o jego najbliższych, albo o K'un-Lun. Esencja Iron Fista jest to, ze jest to zwykły amerykański chłopak, który po rodzinnej tragedii stal się championem Mistycznej krainy. Najciekawsza w tej postaci jest jego przeszłość, i to jak bardzo sam bohater jest złożony. Jego wewnętrzne rozterki, jego relacje z innymi (szczególnie Lukiem, Jessicą, i Misty). No i oczywiście też to że jest mistrzem sztuk walk, posługującym się chi magicznego smoka. Taki powinien być Iron Fist. Przeciętny, przeciętnie zachowujący się Amerykanin, z nieprzeciętną historią. Być może masz rację, być może Finn jest kiepskim aktorem z oper mydlanych. Ale może warto jednak dać mu szanse i ocenić jak wypadnie w serialu. I wiem, ze nie chodzi ci głównie o aktorstwo tylko o wygląd, i ze nie zna sztuk walki. Ale to drugie jest możliwe do wyuczenia na planie na którym znajduje się kilku specjalistów , a do roli Finn napewno specjalnie trenował kilka miesięcy, jak 90% aktorów wybieranych do podobnych ról.

użytkownik usunięty
DarVin_edrQ

Jeśli chodzi o wygląd,może zacznijmy od tego że ma łagodne, wręcz dziecięce rysy. Jego "figura" zaś zupełnie nie przypomina mistrza SZtuk WAlki.

Właśnie też się zawiodłem jak się o tym dowiedziałem. Tym bardziej, że byli też brani pod uwagę dwaj fighterzy Christian Howard (Ken z najnowszego Street Fightera) i Alain Moussi (główny bohater z najnowszego Kickboxera). Może ich wygląd też nie wzbudza strachu ale przynajmniej mają pojęcie o sztukach walki. A tak to dublerzy będą musieli wszystko wykonywac :(

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

To jest przede wszystkim SERIAL, który głównie opiera się na FABULE, dialogach, czyli tak zwanej życiówce. Sorry, ale zawodowy fighter to nadal tylko zawodowy fighter, który w głównej roli w serialu wypadnie źle, bo nie jest aktorem a na grze aktorskiej to wszystko się opiera. To raz. Dwa, dublerzy/kaskaderzy występują zawsze i w każdym filmie/serialu. Nawet jeśli podana jest informacja, że aktor większość scen kaskaderskich robił sam, nadal jest to tylko większość a nie wszystkie, bo nie jest zawodowym kaskaderem i najcięższych scen po prostu sam nie zrobi. Dalej, przykro mi to stwierdzić, ale musisz być bardzo naiwny jeśli uważasz, że w innych serialach ze scenami walki aktorzy robią je sami. Otóż nie, nie robią, co próbował Ci już wytłumaczyć kolega wyżej, ale najwidoczniej nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Dobre sceny walki są tak naprawdę zasługą dobrego montażu, niczego więcej.
Obejrzymy, zobaczymy co ostatecznie z tego wyjdzie. Nie mam w zwyczaju z miejsca uprzedzać się do serialu, bo nie podoba mi się aktor grający głównego bohatera...

użytkownik usunięty
shining_diamond

"Sorry, ale zawodowy fighter to nadal tylko zawodowy fighter, który w głównej roli w serialu wypadnie źle, bo nie jest aktorem a na grze aktorskiej to wszystko się opiera"- A niby kim są wspomniani Alain Moussi czy Scott Adkins jak nie aktorami,. więc argument z du*py
"Dwa, dublerzy/kaskaderzy występują zawsze i w każdym filmie/serialu. Nawet jeśli podana jest informacja, że aktor większość scen kaskaderskich robił sam, nadal jest to tylko większość a nie wszystkie, bo nie jest zawodowym kaskaderem i najcięższych scen po prostu sam nie zrobi." Wyżej wspomniani aktorzy nie potrzebują kaskaderów czy dublerów Kolejny argument nadający się jedynie do tego co papier toaletowy
"Dalej, przykro mi to stwierdzić, ale musisz być bardzo naiwny jeśli uważasz, że w innych serialach ze scenami walki aktorzy robią je sami. Otóż nie, nie robią, co próbował Ci już wytłumaczyć kolega wyżej, ale najwidoczniej nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Dobre sceny walki są tak naprawdę zasługą dobrego montażu, niczego więcej" Przykro mi to stwierdzić ale zdaję sobie z tego sprawę i dlatego mam już tego po dziurki w nosi. A dobre sceny walki mogą być zasługą dobrego aktora i świetnego koordynatora.

ocenił(a) serial na 7
raptor59

RUMOR: Marvel & Netflix’s ‘Iron Fist’ Will Also Introduce ‘Shang-Chi’ Into The MCU
http://heroichollywood.com/rumor-iron-fist-introduce-shang-chi-mcu/

raptor59

5godzin temu na YT, na kanale netflixa ukazał się 50sekundowy teser do iron fista. Z tego krótkiego materiału dowiadujemy się ze geneza Dannego zostanie lekko zmieniona.

raptor59

https://www.comicbookmovie.com/iron_fist/marvel-and-netflix-announce-iron-fist-p remiere-date-with-a-new-image-a145665

Pierwsze oficjalne zdjęcie z serialu oraz krótki teaser z datą premiery - 17.03.17 :D

raptor59

https://youtu.be/0sEJeWB3RA8
Oficjalny Teser trailer do serialu.
Pokazali tam juz naprawdę sporo, i jak narazie serial wygląda obiecująco.

ocenił(a) serial na 3
DarVin_edrQ

Już trailer wygląda o wiele bardziej interesująco od Luka miernoty.

ocenił(a) serial na 4
DarVin_edrQ

Troche zbyt poważnie jak na Iron Fista

mistrz_sheldon

Klimat jest dobry, oby sam Danny nie był poważny. Ta postać bardzo dobrze działa w poważniejszym, mroczniejszym klimacie, bo to fajnie kontrastuje z jego lekką, radosną naturą. Ale też się obawiam, że serial wyjdzie zbyt poważny, i urealniony. Ale to teaser dopiero, będzie będzie można się martwić jak wyjdzie oficjalny trailer :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones