PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643796}

Pompeje

Pompeii
5,5 56 792
oceny
5,5 10 1 56792
2,8 6
ocen krytyków
Pompeje
powrót do forum filmu Pompeje

Powiedzmy sobie prawdę: tego filmu nie da się obronić.
Historia rodem z tandetnego harlekina, aktorstwo z "Pamiętników z wakacji", dekoracje ze styropianu, a efekty jak z kina klasy Z. Do tego patos ponad miarę i Jon Snow taki ładny przez cały film! Zauważyliście, że nawet jedno zadraśnięcie nie zagościło na jego buźce? Nawet, jak przywalili jego twarzą centralnie o mur. Jestem rozczarowana, że nie pokonał góry w pojedynku jeden na jeden i nie zmienił biegu historii. Wszak miłość może wszystko!
I zastanawia mnie tylko jedno: czy ten film jest na serio? :/

PS Ten film jest po prostu sztuczny i przypomina nasze "Quo vadis". Oczywiście filmy historyczne i kostiumowe zawsze w jakiś sposób będą teatralną inscenizacją, ale bez przesady... Tutaj razi po prostu wszystko i jedyny sposób aby przetrwać to "dzieło", to ogromny dystans i potraktowanie go na równi z takimi hitami jak np. "Sharknado" czy "Dwugłowy rekin". Wtedy to wysmakowana rozrywka :D

ocenił(a) film na 4
vilya_73

Podzielam opinie, filmu nie da się obronić. Strasznie mnie rozczarował , porównanie do naszego Quo Vadis bardzo dobre :)

ocenił(a) film na 4
vilya_73

Po przeczytaniu Twojej minirecenzji/opinii, ten "Dwugłowy rekin" brzmi bardziej interesująco niż sam w/w film. : ) Ale mam pytanie- lubię, nawet bardzo lubię filmy kostiumowe i historyczne ( szkoda, że czasami jedno z drugim nie ma nic wspólnego), stąd właśnie-czy warto poświęcić swój czas na oglądanie tego dzieła? Widzę, że obsada nie jest jakoś specjalnie doborowa i oceny nie są zbyt wysokie, ale czy ten film ma naprawdę same minusy? Oczywiście, po Twojej wypowiedzi i kilku innych, które czytałam, nie mam zamiaru brać go na poważnie, jestem tylko ciekawa, czy w ogóle warto się za to zabierać. : )

ocenił(a) film na 2
Erzsebet

Myślę, że skoro lubisz takie klimaty, to możesz się z tym filmem zmierzyć. Ale prawda jest taka, że przy tych wszystkich minusach, on jest po prostu nudny :-( Nie wiadomo, czy to miała być rąbanka (są sceny walk), czy romans (głębokie spojrzenia w oczy wzajemne również są), czy zmielony dramat (wiadomo, sytuacja przygnębiająca raczej). I to jest właśnie rozczarowujące - że nie wiadomo co autor miał na myśli. Wszystko płytkie i sztuczne. O życiu w tamtych czasach też za dużo się nie dowiesz, a szkoda, bo to była dobra okazja do pokazania ciekawego tła historycznego i obyczajowego (Pompeje to przecież nie tylko wulkan, ale bogata kultura i sztuka). Ale obejrzeć można w wolnej chwili, bo w końcu w ten sposób wyrabia się gust i dzięki takim produkcjom mamy później jakąś skalę porównawczą.
Jako kobieta mogę powiedzieć, że plusem jest przystojny główny bohater ;-)

ocenił(a) film na 4
vilya_73

Dziękuję za odpowiedź, myślę, że spróbuję. : )

ocenił(a) film na 1
Erzsebet

Ja wlasnie po seansie...Rece opadaja. Wlasciwie Vilya napisala juz wszystko, popieram w calej rozciagloci. Dodam tylko (ku przestrodze) komentarz mojego meza po filmie: No, to zes nam fascynujacy wieczor urzadzila! Haha

ocenił(a) film na 2
Justynka_200

Mój mąż nie skomentował, bo zasnął. ;-)

ocenił(a) film na 4
Justynka_200

Tym bardziej chcę to w takim razie obejrzeć. Mam coś takiego, że lubię oglądać bardzo kiepskie filmy i oceniać ich poziom żenady. Zabawnie jest się czasami "odmóżdżyć" i pooglądać gnioty w stylu " Sharknado". Najlepiej będzie kiedy przekonam się na własnej skórze, że to taki zły film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones