filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Annie
1998
http://www.annieawards.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego
Data wręczenia nagród:
13 listopada
Annie
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
wygrane
Mulan
(1998)
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Anastazja
(1997)
I Married a Strange Person!
(1997)
Magiczny miecz - Legenda Camelotu
(1998)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Gra Geriego
(1997)
Staruszek Geri idzie do parku, żeby pograć w szachy. Ponieważ brakuje mu przeciwnika, wyzywa na pojedynek siebie.
nominacje
Redux Riding Hood
(1997)
T.R.A.N.S.I.T.
(1997)
Titey
(1998)
Trzy małe świnki
(1999)
Najlepsza animowana produkcja wideo
wygrane
Batman i Mr. Freeze: SubZero
(1998)
Mr. Freeze porywa Barbarę Gordon. Jedyną osobą, która może uratować dziewczynę, jest Batman.
nominacje
Dolina Paproci 2: Magia ratunkowa
(1998)
Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka
(1997)
Piękna i Bestia: Zaczarowany świat Belli
(1998)
Smyk na biwaku
(1998)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animowanym programie puszczanym w ciągu dnia
wygrane
The New Batman Adventures
(1997)
Troje superbohaterów stara się ocalić Gotham City przed mrocznymi rzezimieszkami.
nominacje
Animaniacy
(1993)
Bobry w akcji
(1997)
Oh Yeah! Cartoons
(1998)
Pinky i Mózg
(1995)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animowanym programie puszczanym w porze największej oglądalności lub nocą
wygrane
Simpsonowie
(1989)
Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje
Bobby kontra wapniaki
(1997)
Laboratorium Dextera
(1996)
Miasteczko South Park
(1997)
Pinky i Mózg
(1995)
za odcinek "A Pinky and the Brain Halloween"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci
wygrane
Mulan
(1998)
Ruben A. Aquino za postać Shanga
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Great Minds Think for Themselves
(1997)
Woody Yocum
Mulan
(1998)
Tom Bancroft za postać Mushu
Mulan
(1998)
Mark Henn za postać Mulan
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane
wygrane
Mulan
(1998)
Dave Tidgwell
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Anastazja
(1997)
Peter Matheson (I)
Godzilla
(1998)
Jerome Chen
Magiczny miecz - Legenda Camelotu
(1998)
Michel Gagné
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: męski dubbing w animowanej produkcji kinowej
wygrane
[Hank Azaria]
Hank Azaria
jako Bartok w filmie
Anastazja
(1997)
nominacje
Paul Winchell
Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka
(1997)
jako Tygrys
Jerry Orbach
Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta
(1997)
jako Płomyk
Tim Curry
Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta
(1997)
jako Forte
Christopher Plummer
Toyland – W świecie zabawek
(1997)
jako Barnaby Crookedman
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: męski dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
[Maurice LaMarche]
Maurice LaMarche
jako Mózg / Szef Sztabu Mózgu / Pomocnik królowej Roach / Dziecko Romy / Brat Rhennisha / Al Gore / Mózg-2-Me-2 / Squit / Rick Blaine / Obcy w serialu
Pinky i Mózg
(1995)
nominacje
Robin Williams
Great Minds Think for Themselves
(1997)
jako Dżin
Nandor Nevai
Kablam!
(1996)
jako Dostawca w odcinku "Sniz & Fondue"
Rob Paulsen
Pinky i Mózg
(1995)
jako Pinky
David Warner
Toonsylvania
(1998)
jako Doktor Vic Frankenstain
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka
wygrane
Mulan
(1998)
Jerry Goldsmith
Matthew Wilder (I) i David Zippel
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Anastazja
(1997)
Stephen Flaherty
,
David Newman
Lynn Ahrens
Hercules and Xena - The Animated Movie: The Battle for Mount Olympus
(1998)
Joseph LoDuca
Michele Brourman i Amanda McBroom (I)
Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka
(1997)
Carl Johnson
Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta
(1997)
Rachel Portman
,
Don Black
za utwór pt.: "As Long as There's Christmas"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Simpsonowie
(1989)
Alf Clausen
Ken Keeler za utwór pt.: "You're Checkin' In" (A Musical Tribute to the Betty Ford Center) z odcinka "The City of New York vs. Homer Simpson"
Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje
101 Dalmatyńczyków
(1997)
Randy Petersen
,
Kevin Quinn
za piosenkę "Surf Puppies 101" i za odcinek "Dalmatian Vacation, część 2"
Kablam!
(1996)
Louis Lino
za utwór pt.: "Suave-O-Matic" w odcinnku "The Off-Beats"
Krowa i Kurczak
(1995)
Guy Moon
Bill Burnett za odcinek "The Ugliest Weenie, część 2"
Laboratorium Dextera
(1996)
Thomas Chase
,
Steve Rucker
za odcinek "LABretto"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: osiągnięcie techniczne
wygrane
Titanic
(1997)
Rok 1912, brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie emigrant Jack przypadkowo spotyka arystokratkę Rose.
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: produkcja animowanego programu telewizyjnego
nominacje
Great Minds Think for Themselves
(1997)
Gary Katona
,
Ed Wexler
Oh Yeah! Cartoons
(1998)
Rob Renzetti
za odcinek "The F-Tales"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: produkcja animowanej produkcji kinowej
wygrane
Mulan
(1998)
Pam Coats
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Anastazja
(1997)
Don Bluth
,
Gary Goldman
Dolina Paproci 2: Magia ratunkowa
(1998)
Jeffrey Kahan
,
Brian Rosen
,
Jeff Fino
,
Richard Harper
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej
wygrane
Mulan
(1998)
Barry Cook
,
Tony Bancroft
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Anastazja
(1997)
Don Bluth
,
Gary Goldman
Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka
(1997)
Karl Geurs
Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta
(1997)
Andrew Knight
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Simpsonowie
(1989)
Jim Reardon
za odcinek "Trash of the Titans"
Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje
Oh Yeah! Cartoons
(1998)
Jaime Diaz
za odcinek "ChalkZone"
Pinky i Mózg
(1995)
Nelson Recinos
za odcinek "Brain Acres"
The Legend of Calamity Jane
(1997)
Pascal Morelli
za odcinek "A Slip of the Whip"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz
wygrane
Mulan
(1998)
Eugenia Bostwick-Singer
,
Rita Hsiao
,
Philip LaZebnik
,
Chris Sanders
,
Raymond Singer
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Anastazja
(1997)
Bob Tzudiker
,
Noni White
,
Bruce Graham
,
Eric Tuchman
,
Susan Gauthier
Dolina Paproci 2: Magia ratunkowa
(1998)
Richard Tulloch
Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka
(1997)
Carter Crocker
,
Karl Geurs
Piękna i Bestia: Zaczarowane Święta
(1997)
Flip Kobler
,
Bob Roth
,
Bill Motz
,
Cindy Marcus
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Pinky i Mózg
(1995)
Earl Kress
,
Charles M. Howell IV
,
John Ludin
za odcinek "The Family That Poits Together Narfs Together"
Dwie myszy laboratoryjne co noc próbują wdrożyć w życie plan przejęcia kontroli nad światem.
nominacje
Great Minds Think for Themselves
(1997)
Robert Schooley
,
Mark McCorkle
za odcinek "The Perfect Gift"
Johnny Bravo
(1997)
Steve Marmel
za odcinek "The Perfect Gift"
Kotopies
(1998)
Derek Drymon
,
Robert Porter
,
Peter Hannan
za odcinek "DogGone"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia
wygrane
Mulan
(1998)
Hans Bacher
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Oh Yeah! Cartoons
(1998)
Carlos Ramos
za odcinek "ChalkZone"
nominacje
Bobry w akcji
(1997)
Dan Chessher
za odcinek "The Mighty Knothead"
Srebrny Surfer
(1998)
Dale Hendrickson
za odcinek "Antibody"
Sylvester i Tweety na tropie
(1995)
Michael Lowery
za odcinek "Fair's Fair"
The Legend of Calamity Jane
(1997)
Pascal Morelli
za odcinek "An Army of Rogues"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding
wygrane
Mulan
(1998)
Chris Sanders (III)
Aby ratować ojca przed śmiercią na wojnie, Mulan ucieka z domu i przebrana za mężczyznę szkoli się w armii.
nominacje
Dolina Paproci 2: Magia ratunkowa
(1998)
Hong Li (IV)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
Pinky i Mózg
(1995)
Barry Caldwell za odcinek "Brain Acres"
Dwie myszy laboratoryjne co noc próbują wdrożyć w życie plan przejęcia kontroli nad światem.
nominacje
101 Dalmatyńczyków
(1997)
Linda Miller (II) za odcinek "Bad to the Bone"
101 Dalmatyńczyków
(1997)
Cynthia Petrovic za odcinek "Home Is Where the Bark Is"
Krowa i Kurczak
(1995)
Maxwell Atoms za odcinek "The Karate Chick"
Oh Yeah! Cartoons
(1998)
Carlos Ramos (V) za odcinek "ChalkZone"
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: w animowanym przerywniku, produkcji promocyjnej lub czołówce
nominacje
Great Minds Think for Themselves
(1997)
za odcinek "Ben Franklin"
O Canada
(1997)
za czołówkę
The Wonderful Ice Cream Suit
(1998)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: żeński dubbing w animowanej produkcji kinowej
wygrane
[Ming-Na Wen]
Ming-Na Wen
jako Mulan w filmie
Mulan
(1998)
nominacje
Angela Lansbury
Anastazja
(1997)
jako Caryca Maria
Meg Ryan
Anastazja
(1997)
jako Anastazja
Paige O'Hara
Piękna i Bestia: Zaczarowany świat Belli
(1998)
jako Belle
Cathy Cavadini
Toyland – W świecie zabawek
(1997)
jako Mary
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: żeński dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej
wygrane
[June Foray]
June Foray
jako Babcia w serialu
Sylvester i Tweety na tropie
(1995)
nominacje
April Winchell
101 Dalmatyńczyków
(1997)
jako Cruella DeVille
Kathy Najimy
Bobby kontra wapniaki
(1997)
jako Peggy Hill
Christine Cavanaugh
Laboratorium Dextera
(1996)
jako Dexter
Bebe Neuwirth
Wszystkie psy idą do nieba
(1996)
jako Belladonna
Wyróżnieni w roku 1998
Mulan
(
10/12
)
Pinky i Mózg
(
3/7
)
Simpsonowie
(
3/3
)
Anastazja
(
1/9
)
Oh Yeah! Cartoons
(
1/5
)
Sylvester i Tweety na tropie
(
1/2
)
Titanic
(
1/1
)
The New Batman Adventures
(
1/1
)
Gra Geriego
(
1/1
)
Batman i Mr. Freeze: SubZero
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.